Умови терапевтичної співпраці між терапевтом та клієнтом

Перша зустріч з терапевтом

Найперша важлива дія, це зв’язатися із терапевтом та домовитися про можливий час зустрічі. Також бажано написати з якою темою ви хотіли б працювати та задати важливі для Вас питання.

Оплата першої сесії здійснюється за 2 дні до зустрічі як підтвердження Вашої участі. Після оплати, будь ласка, надішліть скріншот або чек у приватному повідомленні, і терапевт надішле Вам посилання на Zoom-зустріч. Усі наступні сесії оплачуються після зустрічі.

Вартість сесії – еквівалент 60 євро за 50 хвилин роботи, оплата в гривні за актуальним курсом на день сплати. Для родин воїнів ЗСУ спеціальні ціна.

Все, що потрібно для зустрічі:

  • стабільний інтернет;
  • закрита, безпечна кімната,
  • домовитися з близькими, що Вам не будуть турбувати протягом цієї години;
  • якщо хочете записувати важливі моменти зустрічі, підготуйте папір та ручку (за бажанням);
  • відкритість та чесність на зустрічі. 

На першій зустрічі терапевт може задати питання щодо причини візиту, про Ваш емоційний стан, життєву історію та проблеми, які турбують. Це час для встановлення довірчих відносин, обговорення цілей терапії та погодження умов роботи, включаючи конфіденційність та частоту зустрічей.

Наприкінці сесії терапевт і клієнт мають домовитися про умови подальшої спільної роботи . Будь ласка, ознайомтеся з основними з них, і якщо виникнуть питання — обговоріть їх під час зустрічі.

1. Оплата: Оплата здійснюється після кожної зустрічі. Після сплати обов’язково надішліть скріншот підтвердження у приватному повідомленні.

2. Частота зустрічей: Ми будемо зустрічатися раз на тиждень для стабільного терапевтичного процесу. Така частота рекомендована на початку терапії та підтверджена науковими дослідженнями як ефективна.

3. Скасування зустрічі:

  • Клієнт зобов’язаний повідомити терапевта про скасування або перенесення сесії не менш ніж за 2 дні до запланованої дати. Інакше, у разі пропуску, клієнт оплачує вартість сесії повністю.
  • Якщо терапевт скасовує сесію менше ніж за 2 дні, він зобов’язаний компенсувати це клієнту і провести наступну сесію без оплати.
  • Винятки: терористичний акт, смерть або раптова госпіталізація близької людини чи самого клієнта, обставини непереборної сили.
  • Перенесення сесії в межах дня можливе, якщо у терапевта є вільні слоти. Якщо необхідно скасувати зустріч, повідомте заздалегідь для узгодження нової дати.

4. Обов’язкова завершальна зустріч: Клієнт має право завершити терапію, коли відчує, що готовий і хоче цього, але зобов’язаний повідомити терапевта не менш ніж за одну сесію до запланованого завершення.

Клієнт і терапевт обов’язково проводять завершальну зустріч, щоб закріпити отриманий досвід, інтегрувати його у повсякденне життя. Це важливий етап для уникнення незавершених психологічних процесів і зміцнення цілісності перед завершенням терапії.

Буду рада обговорити всі деталі та відповісти на Ваші запитання на першій зустрічі.

Більш ґрунтовно умови клієнт-терапевтичної роботи ви можете прочитати нижче:

I. Обов’язки терапевта:

1. Забезпечення безпеки та підтримки: Терапевт має створювати безпечну, некритичну та підтримуючу атмосферу для клієнта.

2. Конфіденційність: Терапевт повинен дотримуватися строгих стандартів конфіденційності та не розголошувати особисту інформацію про клієнтів без їхньої згоди. / Ситуації, коли конфіденційність може бути порушена у рідких випадках які включають загрозу самогубства або насильства, можливість шкоди для інших осіб, а також обов’язковість дотримання законодавства щодо повідомлення про деякі види насильства, зокрема, дитячого насильства або зловживання.

3. Професійна компетентність: Терапевт зобов’язаний використовувати тільки ті методики, які він володіє на професійному рівні та які відповідають потребам клієнта.

4. Повага: Терапевт повинен поважати і розуміти перспективу клієнтів незалежно від їхніх поглядів або життєвого досвіду.

5. Саморозвиток та навчання: Терапевт має зобов’язання постійно вдосконалювати свої навички та знання через навчання, супервізію та професійний розвиток.

6. Терапевт має намір діяти у найкращих інтересах клієнта.

II. Обов’язки клієнта:

1. Активна участь: Клієнт зобов’язаний активно брати участь у процесі терапії, висловлювати свої почуття, думки та дотримуватися зобов’язань, які він взяв на себе.

2. Відкритість та співпраця: Клієнт зобов’язаний бути відкритим до співпраці з терапевтом, ділитися важливою інформацією, ділитися своїми невдоволеннями вбо очікуваннями, тим що йому підходить під час роботи з терапевтом, або де йому складно.

3. Дотримання угоди: Клієнт має виконувати угоду про проведення терапії, такі як час сесій, оплата послуг, а також співпрацювати з терапевтом у виконанні завдань між сесіями.

4. Самовідповідальність: Клієнт зобов’язаний брати на себе відповідальність за власний процес змін та розвитку, роблячи необхідні зусилля для досягнення цілей терапії.

5. Усамітнене місце при онлайн роботі. Під час проведення онлайн сесій клієнту слід самостійно забезпечити безпечне та приватне місце , де ніхто не перебиватиме його сесію та буде забезпечено конфіденційність. Зокрема, це може бути місце, де немає інших людей, двері зачинені, або забезпечений час і простір, коли інші не будуть турбувати під час сесії.

Відповідальність і співпраця обох сторін, тобто терапевта і клієнта, є ключовими елементами успішного та продуктивного терапевтичного процесу.

III. Правила сесійного сетінгу для клієнта і терапевта:

1. Час та тривалість сесій: Обидві сторони зобов’язуються дотримуватися узгодженого часу та тривалості сесій, що складає 50 хвилин, рекомендовано щотижня. У деяких випадках за спільної згоди раз на 2 тижні або 2 рази на тиждень.

2. Оплата: Оплата за 50-хвилинну індивідуальну сесію складає 60 євро в еквіваленті.

3. Пунктуальність:

  • Клієнт і терапевт поважають одне одного, прибувають на сесії вчасно, готовими розпочати роботу, і всю свою увагу на час сесії віддати процесу, вимкнути телефон та месенжери.
  • Кінець сесії вчасно: Сесії завершуються вчасно, навіть при можливому запізненні клієнта. Це забезпечує рівноправність для всіх клієнтів і підтримує робочий графік терапевта.
  • Запізнення: Якщо клієнт не з’явився на сесію або запізнився і не повідомив про це терапевта протягом перших 10 хвилин сесії, то це може бути правом терапевта написати клієнту повідомлення, щоб дізнатися про причину відсутності чи запізнення. Це може бути зроблено з метою з’ясування обставин та можливості перенесення.

4. Умови сповіщення та компенсації за пропущені сесії:

  • Повідомлення про скасування сесії: Клієнт зобов’язаний повідомити терапевта про скасування або перенесення сесії не менше, ніж за 2 дні до узгодженої дати. В іншому випадку, у разі пропуску сесії, клієнт сплачує вартість пропущеної сесії повністю.
  • Терапевт раптово скасує сесію: Якщо терапевт раптово скасовує сесію, він зобов’язаний компенсувати це клієнту та надати можливість провести наступну сесію без додаткової оплати на наступній зустрічі.

Цей пункт угоди є важливим для визначення відповідальності обох сторін у разі скасування сесії та сприяє створенню прозорих умов для компенсації пропущених сесій.

5. Право на завершення терапії та обовязкова завершальна зустріч:

  • Свобода завершення терапії: Клієнт має право завершити терапію, коли він вважає це за необхідне і готовий до цього. Він зобов’язаний попередити терапевта про намір завершити терапію не менше ніж за одну або дві сесії перед запланованим завершенням.
  • Обов’язкова завершувальна зустріч: Клієнт та терапевт взаємно зобов’язані провести завершувальну зустріч. Це необхідно для проходження важливого процесу ассиміляції. Етап ассиміляції, завершенням якого є ця зустріч, дозволяє клієнту інтегрувати та застосовувати отримані знання та досвід у повсякденному житті, сприяючи його психологічному розвитку та досягненню стійких позитивних змін. Клієнт включає отримані знання та досвід у свій особистий світогляд та життєву практику. Ця зустріч є необхідною для того, щоб уникнути незавершених психологічних “гештальтів” або недорозумінь у взаєминах, забезпечити закриття тем, які залишилися невирішеними, та зміцнити психологічну цілісність клієнта перед завершенням терапії.

6. Право терапевта на підвищення оплати:

  • Повідомлення про підвищення тарифів: Терапевт має право підвищувати тарифи за свої послуги раз на рік. Зобов’язаний повідомляти клієнта про будь-яке підвищення оплати не менше ніж за місяць перед вступом в дію нових тарифів.
  • Обговорення нових тарифів: Клієнт та терапевт мають право обговорити та узгодити будь-яке підвищення і при необхідності знайти згоду у діалозі щодо процесу та суми підвищення. У випадку незгоди під час обговорення клієнт має право відмовитися від подальших послуг терапевта без будь-яких фінансових зобов’язань.

Для співпраці ви маєте погодитися з усіма умовами!